THE MOONGANG

SKŁAD ZESPOŁU

Joanna Knitter /wokal/,
Piotr Góra
/perkusja/,
Karol Kozłowski
/bas/,
Marcin Wądołowski
/gitara/,
Hubert Świątek
/piano/,
Roman Badeński
/harmonijka ustna/

The Moongang – to maszyna wyzwalająca u słuchacza nieznane mu wcześniej odruchy ciała i duszy

Grupa The Moongang założona została w 2009 roku przez młodych chociaż już doświadczonych trójmiejskich muzyków. W jej skład wchodzą: Joanna Knitter, Piotr Góra, Karol Kozłowski, Marcin Wądołowski, Hubert Świątek oraz Roman Badeński. Stylistyka zespołu zakorzeniona jest w bluesie, jednak muzycy czerpią inspiracje z wielu gatunków, takich jak jazz, soul czy funky. Jego charakter z jednej strony wyznacza szacunek do blues – rockowej tradycji, z drugiej jednak ciągła chęć eksperymentowania, dzięki czemu ich aranżacje cechuje świeżość i nowatorstwo. Grupa może pochwalić się tym, że już w pierwszym roku działalności wystąpiła m.in. na dużej scenie Rawa Blues Festival 2009 w Katowicach, została laureatem konkursu zespołów na Festiwalu Muzycznym im. Ryśka Riedla 2010 w Chorzowie oraz jej nagranie trafiło na płytę prezentującą utwory czołowych polskich zespołów bluesowych „Antologia Polskiego Bluesa” wydaną pod patronatem radiowej Trójki.

Joanna Knitter – wokal
Trójmiejska wokalistka jazzowa i bluesowa. Studentka I roku wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Laureatka nagrody dla najlepszego instrumentalisty na Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni, zdobywczyni specjalnego wyróżnienia przyznanego przez Billy’ego Harpera na Zmaganiach Jazzowych w Szczecinie. Jej nazwisko kilkukrotnie pojawiało się w rocznych zestawieniach najlepszych wokalistek w Jazz Forum (za rok 2005) oraz w Twoim Bluesie (za rok 2005 i 2006). W tegorocznym zestawieniu Jazz Forum określono ją mianem Nowej Nadziei Jazzu. Występowała z czołówką polskiej sceny jazzowej (m.in. Wojciech Karolak, Jerzy Duduś Matuszkiewicz, Przemek Dyakowski, Janusz Mackiewicz, Tomasz Sowiński, Cezary Paciorek, Dominik Bukowski). Umiejętności wokalne doskonaliła u Doroty Miśkiewicz, Ingi Lewandowskiej, Janusza Szroma i, wybitnej Amerykańskiej wokalistki – Judy Bady. Na co dzień gra z Przemkiem Dyakowskim w zespole Take It Easy oraz w formacji The Moongang. Należy także do teatralnej grupy Maybe Theatre Company, z którą wystąpiła w 2005 roku w musicalu RENT, a 12 lutego 2009 roku odbyła się uroczysta premiera spektaklu „Cabaret” przez nią reżyserowanego.

 Piotr Góra – perkusja
Zawodową karierę rozpoczął w latach 80-tych w Big Bandzie pod dyrekcją Jerzego Partyki. Otrzymał wyróżnienie na festiwalach Jazz Juniors oraz Złota Tarka. Pracował m.in. w Polskim Teatrze Instrumentalnym, Operze Bałtyckiej, Teatrze Muzycznym w Gdyni a także przez dwa lata nauczał gry na instrumentach perkusyjnych w stolicy Meksyku. Na co dzień członek zespołów: The Moongang, Mietek Blues Band, No Limits, Ajagore. Współpracował z wieloma znakomitymi muzykami, m.in. Leszkiem Możdżerem, Maciejem Sikałą, Olo Walickim, Adamem Wendtem.

Karol Kozłowski – bas
Gitarzysta basowy, student Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. W 2008 roku wyróżniony na Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni. Współpracował z takimi znakomitościami polskiej sceny jak Kasia Cerekwicka, Marysia Sadowska, Tomasz Sowiński, Cezary Paciorek, Kuba Badach, Dariusz Herbasz a także zespołami Blue Cafe oraz Kombii. W 2006 roku kierownik muzyczny i aranżer spektaklu „Błogosławieni…Pieśni gospel” wystawionego w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Uczestnik licznych festiwali organizowanych m.in. przez TVP, wykładowca warsztatów muzycznych, muzyk sesyjny, obecnie członek zespołów EleganS oraz The Moongang.

Marcin Wądołowski – gitara
Gitarzysta, muzyk sesyjny, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Zdobywca I nagrody na VII Międzynarodowym Konkursie im. K. Sosińskiego Estrada Gitarowych Talentów; tytułu Największej Nadziei XI Międzynarodowego Festiwalu Gdańskie Spotkania Gitarzystów w 2001 roku; laureat XI Przeglądu Młodych Zespołow Jazzowo-Bluesowych w Gdyni 2008 r. Współpracował z czołowymi muzykami polskiej sceny jazzowej, m.in. Leszkiem Możdżerem, Wojciechem Staroniewiczem, Przemysławem Dyjakowskim, Januszem Mackiewiczem, Tomaszem Sowińskim, Piotrem Manią a także zespołem Czerwone Gitary w charakterze muzyka sesyjnego i kompozytora na płytach „Jeszcze gra muzyka” oraz „OK”. Na co dzień członek swojego autorskiego projektu jazzowego Marcin Wądołowski Quartet oraz zespołu The Moongang.

Hubert Świątek – piano
Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, pianista, aranżer. Swoje umiejętności improwizacji, aranżacji i kompozycji doskonalił pod okiem znakomitego polskiego jazzmena prof. Leszka Kułakowskiego. Współpracował m.in. z Krystyną Prońko, Tomaszem Lipnickim, grupą H2O, Anną Stępniewską. Obecnie grający na co dzień z formacjami The Moongang, Mietek Blues Band oraz Made in Heaven. Swoje inspiracje muzyczne czerpie z twórczości takich wirtuozów jak Keith Jarrett, Herbie Hancock, Brad Mehldau, Esbjorn Svenson, oraz twórców muzyki popularnej takich jak Peter Gabriel, Steve Lukather, David Paich.

Roman Badeński – harmonijka ustna
Nauczyciel gry na harmonijce ustnej na warsztatach m.in. w Gdyni, Gdańsku, Bolesławcu, Olsztynie, Toruniu, Puławach, Szklarskiej Porębie, Białymstoku, Splicie (Chorwacja). Laureat konkursu harmonijki na Festiwalu Harmonijki Ustnej Harmonica Bridge Bydgoszcz-Toruń 2006. Od tego czasu regularnie w ścisłej czołówce ankiety Blues Top prestiżowego pisma Twój Blues w kategorii Harmonijka Roku. W 2004 roku wraz z zespołem Debesters wyróżniony na Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych zespołów Jazzowych
i Bluesowych w Gdyni. Występował na większości festiwali bluesowych w Polsce, koncertował również za granicą (Holandia, Belgia, Niemcy, Luksemburg). Posługuje się techniką overbending (granie w 12 tonacjach na 10-cio kanałowej harmonijce diatonicznej). Teorii muzyki, zasad harmonii i improwizacji uczył się
u znakomitego pianisty jazzowego – Piotra Mani. Gry na instrumencie uczył się u Carlosa del Junco oraz Bartka Łęczyckiego. Występował z czołówką polskiej sceny bluesowej
i jazzowej, m.in. Markiem Napiórkowskim, Zbigniewem Lewandowskim, Tomaszem Grabowym, Krzysztofem „Pumą” Piaseckim, Pawłem Serafińskim, Romanem Puchowskim, Magdą Piskorczyk, Jackiem Spruchem oraz zespołami Nocna Zmiana Bluesa, J.J.Band i Mietek Blues Band. Na co dzień członek zespołów The Moongang oraz John Doe Band.

 

Najbliższe koncerty:

Płyty w sklepie:

„TAXI” – The Moongang

Zobacz w sklepie
32,00 zł

W tym zespole gra: