PRZEMEK DYAKOWSKI „Take it Easy”

okładka Take it Easy IVSKŁAD ZESPOŁU:

Przemek Dyakowski /saksofon tenorowy/; Joanna Knitter /wokal/; Dominik Bukowski /wibrafon/; Janusz „Macek” Mackiewicz /kontrabas/; Tomasz Sowiński /perkusja/ oraz gość specjalny Wojciech Staroniewicz /saksofon/.

 

To grupa grająca w stylistyce swingu. Tworzą ją: weteran polskiego jazzu, saksofonista Przemek Dyakowski oraz młodzi, wybitnie utalentowani trójmiejscy jazzmani. Do udziału w koncertach, jako gość specjalny, zapraszany jest znany saksofonista Wojciech Staroniewicz. Zespół występował w wielu polskich klubach: warszawskim Tygmoncie, sopockich – Kawiaretonie i Sfinksie, gdyńskim Uchu a także na festiwalach: Jazz w Lesie w Sulęczynie, Gdańskie Noce Jazzowe, Złota Tarka w Iławie, Zakopiańska Wiosna Jazzowa, Sopot Molo Jazz Festival, Skok Jazz Sopot, Komeda Jazz Festiwal w Słupsku, Jazz w Muzeum (Ostrów Wielkopolski), Festiwal Jazz o Zmierzchu (Olsztyn), Festiwal Jazzu Tradycyjnego (Rybnik), support dla Roda Stewarta w Stoczni Gdańskiej.
W maju 2005 r. w sopockim Kawiaretonie zespół nagrał płytę, na którą składają się powszechnie znane i lubiane standardy jazzowe. Krążek ten został dołączony do numeru miesięcznika Jazz Forum i zyskał bardzo przychylne recenzje. Program koncertu obejmuje także nowe utwory, które będą wydane w tym roku na kolejnej płycie pod tytułem „Take It Easy II”

Najbliższe koncerty:

Płyty w sklepie:

„TAXI” – The Moongang

Zobacz w sklepie
32,00 zł